Gazownia

  

 

Miło nam poinformować, że budynek dawnej fabryki papieru, a następnie tzw. Szatni – Łaźni, którego wnętrza zaprojektowaliśmy w 2010 roku i który został zmodernizowany w roku 2011 przez Wielkopolską Spółkę Gazownictwa Oddział Gazowniczy w Poznaniu został nominowany, a następnie wyróżniony w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków pn. „Zabytek Zadbany”.


„ „Zabytek Zadbany” jest corocznym konkursem ogłaszanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór nad konkursem sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Od 2011 roku procedurę konkursową realizuje Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Jego celem jest promocja opieki nad zabytkami i upowszechnianie najlepszych wzorów właściwego utrzymania i zagospodarowania obiektów. Charakter edukacyjny konkursu polega na popularyzacji wiedzy dotyczącej właściwego postępowania z zabytkami architektury podczas ich użytkowania oraz w trakcie przeprowadzanych remontów.


Ocenie Jury konkursowego, w skład którego wchodzą wybitni naukowcy, konserwatorzy zabytków, podlegają jakość i zakres prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, a także wykonane rewitalizacje zabytków architektury.  Konkurs promuje właściwe użytkowanie zabytkowych obiektów, ochronę „substancji zabytkowej” podczas wykonywanych remontów, utrzymanie estetycznego wyglądu budowli oraz ich otoczenia, które nierzadko również wpisane jest do rejestru zabytków.”


źródło: http://www.nid.pl/idm,1296,edycja-2012.html


Oddział Zakład Gazowniczy w Poznaniu Wielkopolskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. otrzymał wyróżnienie „za rewitalizację budynku dawnej fabryki papieru w Poznaniu łączącą dbałość o substancję zabytkową ze współczesną rozbudową na biura gazowni”.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zmień tło
 
CMS by Quick.Cms