K9 minimalny dom

 

Głównym założeniem projektu było odizolowanie mieszkańców od zgiełku ulicy i otwarcie domu na ogród. Architektura budynku jest zasadnicza i bezpośrednia, mówiąca wprost. Jest prosta, surowa, minimalistyczna. Jej jedynym elementem dekoracyjnym jest żółta drewniana ściana, obejmująca budynek, tworząca wewnętrzny dziedziniec.
Na tyłach budynku, od strony ogrodu zachowano prywatność przy jednoczesnym otwarciu przestrzeni życiowej. Przejście ze strefy wewnętrznej do zewnętrznej jest płynne, praktycznie niezauważalne. Udało się osiągnąć wrażenie jakby te dwie oddzielne przestrzenie przenikały się nawzajem.
Obiekt został zaprojektowany z narzuconym rygorem minimalnej przestrzeni.
Nawet w wersji minimum spełnia wszystkie wymogi funkcjonalne.
Rozbudowa budynku odbywa się na zasadzie „pączkowania” kolejnych kwadratów w rzucie kondygnacji. Minimalna jednostka mieszkalna składa się z 3 kwadratów o powierzchni 9m² każdy [K3]. Z czasem następuje rozbudowa do 9 kwadratów o powierzchni 9m² każdy [K9].
Surowa geometria budynku jest podkreślona przez użycie takich materiałów jak beton, szkło czyste i z nadrukiem sitodrukowym, drewno. Przeszklenia użyte w wersji podstawowej przemieszczają się w kolejnych fazach budowy.
Na poniższych wizualizacjach przedstawiono dwa sposoby rozwiązania budynku – zupełnie prosta minimalistyczna bryła z płaskimi dachami lub obiekt nawiązujący do archetypu domu z jednospadowym dachem.

 

 

 

 

 

POSZCZEGÓLNE ETAPY ROZBUDOWY

 

 

 

 

 

 

 

 

zmień tło
 
CMS by Quick.Cms