Dom nad jeziorem_1
Oglądamy ekologiczny dom szkieletowy 95 m2 w puszczy
Podejrzewam, że większość z nas nie jeden raz marzyła o prawdziwym azylu zatopionym w zieleni. Mieszkańcy domu, który odwiedzamy w nowym odcinku stwierdzili, że nie ma na co czekać i postawili swój niespełna stumetrowy dom marzeń na leśnej polanie, w samym środku Puszczy Noteckiej!
The Lake House_1 from TOYA DESIGN
In the heart of the Notecka Forest, by the lake, there is an atmospheric wooden house and outbuilding created by TOYA DESIGN. This project is the culmination of a close cooperation and understanding between the investor and designers.
Dom Nad Jeziorem od Toya Design
Gdy dostaje się do zabudowania zieloną działkę w Puszczy Noteckiej, jest jasne, że bryła domu ma swoim użytkownikom zapewnić nie tylko schronienie czy wygody, ale i możliwość korzystania z uroków otoczenia. Ale na tym nie koniec.
Drewniana bryła nad jeziorem projektu Toya Design
Projektując ten dom chcieliśmy stworzyć przestrzeń pozwalającą korzystać użytkownikom z dobrodziejstw otaczającej przyrody i obcowania z nią w pełnej pokory zgodzie. Bryła z budynkiem gospodarczym został zaprojektowany w 2019 roku.
Drewniany dom nad jeziorem w sercu Puszczy Noteckiej
Ten klimatyczny, drewniany przyjazny środowisku dom nad jeziorem, to najnowsza realizacja pracowni TOYA DESIGN. Świetnie wpisał się w otoczenie leśnej polany.
KINO MUZA
Poznańskie Kino Muza po modernizacji
Poznańskie kino MUZA to miejsce wyjątkowe. Mieści się w oficynie poznańskiej kamienicy przy ul. Św. Marcin od 1908 roku. Zespół TOYA DESIGN dokonał ostatnio jego modernizacji. Zobaczcie jak Muza wygląda po remoncie.
Kino Muza w Poznaniu ponownie otwarte. Po remoncie kino z 1908 roku wygląda świetnie
Po rocznej przerwie ponownie otwarte zostało poznańskie Kino Muza. Widzowie będą mogli oglądać filmy w trzech salach, a na tarasie działać będzie kino letnie. Oryginalne, pełne nawiązań do historii kina wnętrza, zaprojektowali architekci z TOYA DESIGN.
Modernizacja kina Muza w Poznaniu projektu TOYA DESIGN
Jedno z najstarszych kin studyjnych w Polsce przeszło właśnie kolejną metamorfozę. Dzięki architektom z TOYA DESIGN obiekt dostosowano do oczekiwań współczesnego widza, zachowując jednocześnie kameralny charakter kina repertuarowego.
Wieża widokowa na Szachtach
Building of the Year 2020: Polska w konkursie portalu ArchDaily
Aż 19 realizacji reprezentuje Polskę w internetowym plebiscycie Building of the Year 2020 organizowanym przez ArchDaily. O tym, które przejdą do finału zdecydują użytkownicy. Prezentujemy polskie obiekty walczące o tytuł Building of the Year 2020.
Inny punkt widzenia: architektura czasu wolnego
Według popularnego w latach 50. żartu, najpiękniejszy widok Warszawy roztacza się z 30. piętra Pałacu Kultury, bo to jedyne miejsce w stolicy, z którego go nie widać. Dziś, w czasach bezprecedensowego rozwoju masowej turystyki, ten stary bon mot nabiera nowego znaczenia, tyle że odnosi się do coraz większej liczby obiektów stawianych w rejonach najcenniejszych krajobrazowo w celu podziwiania walorów otoczenia.
Osiedlowa wieża widokowa
Jednym z najnowszych projektów zrealizowanych w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego jest wieża widokowa na Szachtach. Koncepcję obiektu opracowało biuro Toya Design.
Lookout Tower in Poznań / Toya Design
The idea of building a tower on the Szachtach is an initiative of the Osiedle Świerczewo and Fabianowo – Kotowo Councils. It was realized as part of the civic budget of Poznań. The tower design was created in 2016 at the request of the City Green Board in Poznań.
Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu
W ramach obywatelskiego projektu powstała wieża z widokiem na teren dawnej cegielni, który dzięki sukcesji naturalnej zmienił się w unikalny zespół krajobrazowy z czerdziestoma stawami oraz różnorodną fauną i florą.
IBB Hotel Długi Targ
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod projekt hotelowy „IBB Hotel Długi Targ” w Gdańsku
Projekt hotelowy „Długi Targ” (szacunkowy budżet projektu: 11 mln Euro) tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które poddane renowacji zostaną przekształcone w wyjątkowy hotel o łącznej powierzchni ok. 4.500 m2 i 90 pokojach.
IBB Gdańsk Długi Targ otwarty
W Gdańsku w pobliżu fontanny Neptuna otwarty został hotel IBB Długi Targ z 89 pokojami. Koszt inwestycji szacowany jest na 11 mln euro. To trzeci hotel sieci IBB w Polsce po Poznaniu i Lublinie. W ciągu kilku następnych tygodni w pobliżu otwarte mają zostać jeszcze 174-pokojowy Hampton by Hilton na Starówce i ponad 360-pokojowy Deo Plaza na Wyspie Spichrzów.
Nowy hotel na Długim Targu. Jak będzie wyglądał?
Hotel IBB Długi Targ zostanie otwarty pod koniec przyszłych wakacji. Część obiektu znajdzie się w istniejących kamienicach przy Długim Targu , a część w nowo powstającej dobudówce od strony ul. Mieszczańskiej. Choć prace już trwają, to inwestor wciąż nie wie, jak dokładnie będzie wyglądał nowo budowany fragment.
Nowy hotel obok fontanny Neptuna i Dworu Artusa
W samym sercu staromiejskiego Gdańska powstanie funkcjonalny, modny trzygwiazdkowy Hotel Superior – nowa inwestycja Von der Heyden Group. Cechy charakterystyczne fasady kamenic zostaną zachowane, jednocześnie wnętrza będą miały charakter współczesny.
Bursztynowe pokoje, a na dole winiarnia i restauracja. Na Długim Targu powstaje nowy hotel
Będzie w nim 90 pokoi na czterech piętrach, a na parterze część usługowa. Na Długim Targu powstaje nowy hotel. Inwestorem jest polsko-niemiecka firma deweloperska Von der Heyden Group, a operatorem będzie sieć IBB Hotel Collection. W piątek odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego
Rozpoczęli budowę hotelu w sercu Gdańska
POLSKA Realizacja projektu hotelowego Długi Targ nabiera tempa. Wmurowano właśnie kamień węgielny. Gdański projekt tworzą trzy przylegające do siebie kamienice, które poddane renowacji zostaną przekształcone w hotel o łącznej powierzchni ok. 4,5 tys. mkw. i 90 pokojach. Szacunkowy budżet projektu nosi 11 mln euro.
Hotel Długi Targ z kamieniem węgielnym
Przy gdańskiej Drodze Królewskiej, nieopodal Fontanny Neptuna i Dworu Artusa, powstaje trzygwiazdkowy hotel. Nowy obiekt z 90. pokojami ma być oddany do użytku we wrześniu 2017 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to ok. 11 mln euro.
Apartament czarno-biały
Czarno-białe biuro / projekt TOYA
Nowoczesne, czarno-białe wnętrze gabinetu znajduje się na drugim piętrze kamienicy na Starym Mieście w Koninie. Atutem takiej lokalizacji jest piękny widok na bulwary rzeki Warty. Monochromatyczny charakter aranżacji wnętrz jest tłem dla sztuki. Muzyka, film, malarstwo i fotografia, będące częścią tego czarno-białego biura, mieszają się ze sobą.
Black and White Office / TOYA Design
Modern black and white private office interior is located on the second floor of tenement house in old town in Konin, Poland. The trump of such location is a beautiful view on the Warta river’s embankments. Monochrome character of the interior design is a background for art. Music, film, painting and photography, being parts of this black and white office, intermingle one another.
Nowoczesne wnętrza prywatnego gabinetu. Zobaczcie czarno-białą architekturę wnętrz w kamienicy
Nowoczesne wnętrze prywatnego gabinetu ulokowane jest w kamienicy na starówce w Koninie. Czarno-biała architektura wnętrza jest tłem dla muzyki, filmu i fotografii. Zobaczcie wnętrze mieszkania projektu Toya Design
Rezerwat Archeologiczny
Archaeological Reserve / Toya Design
Form and function of the Archaeological Reserve building were strictly determined by parameters of founded archaeological substance and historical, architectural and natural context of concrete place in Ostrow Tumski in Poznan, Poland.
Rezerwat archeologiczny
22 października 2009 rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie projektu architektonicznego oraz programu funkcjonalno-użytkowego „Rezerwat archeologiczny na Ostrowie Tumskim”. Zwycięzcą została pracownia Toya Design.
Archeological reservation on Cathedral Island
Form and function of the Archaeological Reserve building were strictly determined by parameters of founded archaeological substance and historical, architectural and natural context of concrete place in Ostrow Tumski in Poznan, Poland.
Poznański Genius Loci
W 2009 roku, po przeprowadzeniu konkursu architektonicznego zdecydowano, że na Ostrowiu Tumskim, w najstarszej części Poznania powstanie obiekt według projektu biura Toya Design.
Piąty plebiscyt Polska Architektura XXL zakończony – przegląd wyników
Z końcem kwietnia 2013 roku zakończyła się kolejna, piąta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez internetową Grupę Sztuka Architektury skupiającą wortale tematyczne skierowane do architektów.
Wirtualny spacer po Muzeum Archeologicznym w Poznaniu
Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci można już także zwiedzać online. Dzięki temu na wirtualny spacer mogą się udać wszystkie osoby, które z różnych względów nie mają możliwości, aby odwiedzić muzeum osobiście.
Genius Loci, Poznań | Strefa Przestrzeni
Na Ostrowie Tumskim powstał budynek stanowiący opakowanie i gablotę wystawową dla reliktów grodu z X wieku, dokumentujących narodziny państwa polskiego. Rezerwat archeologiczny Genius Loci w Poznaniu.
MTP
Sale Żywiołów na MTP
W północnym skrzydle pawilonu 15 Międzynarodowych Targów Poznańskich powstały nowe przestrzenie gastronomiczne inspirowane żywiołami i naturą. W kompleksie kongresowo-konferencyjnym znajdziemy Salę Wody, Piasku, Powietrza, Ognia, Kryształu i oddaną w 2012 roku – Salę Ziemi.
Centrum Kultury ZAMEK
Zamek według Toya Design
W czwartek, 25 kwietnia w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012″. Tym razem zaprezentowane zostanie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przebudowane według projektu pracowni Toya Design.
Architektura wnętrz CK Zamek w Poznaniu. Zobaczcie piękne wnętrza projektu architektów z Toya Design.
Przebudowa architektury wnętrz Centrum Kultury Zamek projektu architektów z Toya Design dotyczyła całego skrzydła zabytkowego gmachu. Mimo, że historyczna tkanka została zachowana, architekci nie zrezygnowali z nowoczesnych rozwiązań wykończenia.
Zamek według Toya Design
25 kwietnia o godz. 18.00 w Klubie Sztuka Architektury w Warszawie, odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu Polskie Wnętrze 2012. Tym razem zaprezentowane zostanie Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przebudowane według projektu pracowni Toya Design.
Centrum Kultury Zamek – rozbudowa i modernizacja
Głównym założeniem koncepcji jest rozbudowa holu I piętra przed Salą Wielką do rangi centralnego atrium, w którym ogniskują się wszystkie funkcje i krzyżują drogi komunikacyjne w Centrum Kultury Zamek. Przeszklone, otwarte na wysokość trzech kondygnacji atrium powstaje w miejscu pierwotnego dziedzińca.
Zmiany na Zamku Cesarskim w Poznaniu
Zamek Cesarski w Poznaniu powstał na początku XX wieku dla ostatniego niemieckiego cesarza i króla Prus Wilhelma II. Budynek utrzymany w stylu neoromańskim to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli miasta. W przeciwieństwie do wybudowanego niedawno zamku na Górze Przemysła, Zamek Cesarski odznacza się połączeniem tradycji z nowoczesnym wystrojem wnętrza.
Grand Hall Complex at The ZAMEK / Toya Design
In 2007, when we set out with the competition for a design to modernise the castle we had one goal: to create a space where its recipient becomes its subject. So that those who find themselves within that space may feel it has been made bespoke for them. Functional and open. Thus far, the castle had been different – it intimidated people with the labyrinth of rooms and the vastness of dark halls.
Grand Hall complex at the ZAMEK Culture Centre in Poznan, Poland by Toya Design
In 2007, when we set out with the competition for a design to modernize the castle we had one goal: to create a space where its recipient becomes its subject. So that those who find themselves within that space may feel it has been made bespoke for them. Functional and open.
Complejo Grand Hall en ZAMEK / Toya Design
En 2007, cuando emprendimos la competencia por un diseño para modernizar el castillo, teníamos un objetivo: crear un espacio donde su destinatario se convierta en su sujeto. Para que aquellos que se encuentran en ese espacio puedan sentir que se ha hecho a medida para ellos.
TOMASZ WOJTKOWIAK
Polish interior and exhibition designer, as well as comprehensive visual identity creator, he is the designer of the ZAMEK Culture Centre in Poznań – Toya Design, Poland
MOL
Stylowa bryła dla firmy od Toya Design
Zajmująca się m.in. produkcją markiz, moskitier, pergoli i rolet firma Mol przeniosła się niedawno do nowej siedziby. W miejscowości Suchy Las powstał na jej potrzeby nowe budynek, którego projekt architektoniczny stworzyła pracownia Toya Design.
The new MOL headquarters and logo
Changing the logo and building a new headquarters is another stage in the dynamic development of MOL in Suchy Las. The investor entrusted this difficult task to designers from the TOYA DESIGN studio. Designers took up the challenge of inscribing architecture in the difficult space of the environment, but also creating a new image of the company.
Nowy biurowiec w Suchym Lesie. Architekci zaprojektowali też logo firmy
Zmiana logo i budowa nowej siedziby to kolejny etap w dynamicznym rozwoju firmy Mol w Suchym Lesie. Inwestor to trudne zadanie powierzył projektantom z pracowni Toya Design. Projektanci podjęli wyzwanie polegające na wpisaniu architektury w trudną przestrzeń otoczenia ale także stworzenie nowego wizerunku firmy.
Mały biurowiec nie musi być nudny! Ten zaprojektował zespół Toya Design.
Projekt biurowca przygotowali architekci z pracowni Toya Design, którzy stanęli przed zadaniem wpisania nowoczesnej architektury w trudne sąsiedztwo budynku. Cel był taki, aby powstała funkcjonalna przestrzeń o wysokich walorach estetycznych. Architekci mogli też wykazać się z innej strony, specjalnie dla inwestora zaprojektowali nowe logo firmy.
Ratusz w Jeleniej Górze
Modernization of the Councilors’ Hall and the Wedding Hall in the Town Hall of Jelenia Góra
TOYA DESIGN has designed and performed works related to the modernization of the Councilors’ Hall and the Wedding Hall in the Town Hall of Jelenia Góra.
Zabytkowe wnętrza ratusza w Jeleniej Górze odzyskały blask. Za projektem stoją Toya Design
Architekci z Toya Design zaprojektowali wnętrza dwóch najbardziej reprezentacyjnych sal Ratusza w Jeleniej Górze, Sali Rajców i Sali Ślubów. Prace prowadzone były pod kontrolą Konserwatora Zabytków. Toya Design stoją również za pracami modernizacyjnymi Sali Rajców.
Artystyczne zdjęcia Sali Rajców i Sali Ślubów
Poznańska firma Toya Design, która zaprojektowała i przeprowadziła renowacje dwóch reprezentacyjnych salę jeleniogórskiego ratusza – Salę Rajców i Salę Ślubów, wykonała ostatnio fotograficzną dokumentację obu sal. Szczególną, bo wykonaną przez artystę fotografika i wyjątkowa techniką.
Restauracja „Z Drugiej Strony Lustra”
Restauracja „Z Drugiej Strony Lustra”
The restaurant „Z Drugiej Strony Lustra” (eng.”Through the Looking-Glass”) was created out of love for people and cooking. In 2017, the authors of the prestigious Gault & Millau culinary guide awarded Iwona Niemczewska, the owner and chef of „Z Drugiej Strony Lustra”, with the title „Best Female Chef in Poland”, and in 2019, she was awarded the Culinary Personality of the Year prize. The restaurant of such a chef needed to be unique.
Wnętrza szczecińskiej restauracji „Z Drugiej Strony Lustra“
Restauracja „Z Drugiej Strony Lustra“ powstała z miłości do ludzi i gotowania. W 2017 roku autorzy prestiżowego przewodnika kulinarnego Gault&Millau nagrodzili Iwonę Niemczewską, właścicielkę i szefową kuchni “Z Drugiej Strony Lustra” tytułem “Najlepsza Kobieta Szef w Polsce a w 2019 dostała tytuł Osobowości Kulinarnej Roku.